طراحی ، ساخت و اجرای استراکچر خورشیدی با حداکثر توان طراحی و تولید داخل

طراحی ، ساخت و اجرای استراکچر خورشیدی با حداکثر توان طراحی و تولید داخل

در راستای حمایت از صنعت داخلی و ایجاد اشتغال، سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق ، ساتبا ، اقدام به انتشار فهرست تولیدکنندگان داخلی تجهیزات مورد نیاز نیروگاه های تجدیدپذیر و پاک نموده است. لذا شرکت طرح و توسعه پرتو انرژی ایرانیان در قسمت تولید کننده بومی استراکچر خورشیدی در سایت ساتبا معرفی شده است.

معرفی پرتو انرژی در سایت ساتبا :

https://goo.gl/tBiXFu

به اطلاع می رساند پرتو انرژی با استفاده از حداکثر توان طراحی و تولید داخل هم اکنون بعنوان بزرگ ترین تولید کننده استراکچر خورشیدی کشور با ظرفیت ۱۰۵ مگاوات در سال در حال فعالیت بوده و تا کنون بیش از 13 مگاوات استراکچر خورشیدی تولید، استفاده و به بازار عرضه کرده است. در همین راستا پرتو انرژی هم اکنون در مرحله پیش تولید بیش از 9 مگاوات استراکچر خورشیدی دیگر قرار دارد.

شرکت پرتو انرژی با تکیه بر دانش و تجربه­ ۵ ساله خود در زمینه طراحی، ساخت و اجرای استراکچر‌های خورشیدی، اقدام تولید تمام مکانیزه استراکچر خورشیدی با همکاری شرکت پروفیل سبک بیجن ری نموده است. در همین راستا پس از طی فرایند مشارکت کوتاه مدت در طرح نمونه و حصول موفقیت برای طرفین، در شهریور ماه سال 96 توافقنامه همکاری بلندمدت بین دو مجموعه به امضا رسید. این اتفاق همراهی دانش فنی و تجربی علم مکانیک، انرژی، برق و عمران می باشد.

بر این اساس هم اکنون مجموعه پرتو انرژی امکان تولید انبوه و تمام اتوماتیک استراکچرهای خورشیدی با طراحی کاملا بومی را دارا می­ باشد. تمامی مراحل طراحی و ساخت با استفاده از مواد اولیه و ماشین آلات ساخت داخل با بالاترین کیفیت و با تکیه بر توان متخصصین داخلی انجام می­ پذیرد. در این زمینه سوابق عملی مجموعه بیجن ری در طراحی بهینه استراکچر‌های خورشیدی مطلوب تاثیر به­ سزایی داشته است.

استراکچر خورشیدی پرتو انرژی که بر اساس تابش، سایه­ اندازی­ ها، زمین، پنل و اینورتر طراحی می ­شود، دارای مزایای فراوانی از جمله وزن کم، استفاده بهینه از مصالح، دقت در ساخت، قدرت مکانیزه سیستم، سهولت در اجرا و مقاومت بالا در برابر خوردگی می­ باشد. همچنین با توجه به بومی بودن مراحل طراحی، این شرکت قابلیت اعمال تغییرات مورد نیاز برای هر نیروگاه را با توجه به شرایط محیطی و محدودیت های مکانی دارا بوده و بهینه­ ترین حالت ممکن برای هر پروژه را در نظر خواهد گرفت.

مزیت رقابتی استفاده از استراکچر‌های ساخت داخل تاثیر مثبت در قیمت خرید تضمینی برق توسط دولت بوده و همچنین هزینه تمام شده استراکچر خورشیدی پرتو انرژی با وجود پتانسیل ظرفیت نیروگاه­ های خورشیدی ایران، متناسب با کشورهای چین، هند، اتریش و آلمان می­ باشد.

استراکچر خورشیدی پرتو انرژی در انواع نیروگاهی ، پشت بامی و نمونه های خاص به مرحله طراحی ، تولید و استفاده رسیده است. همچنین در این استراکچرها قابلیت استفاده از انواع فونداسیون کوبیدن شمع، اسکرو، پایه بتنی ثابت و بلوک بتنی قابل حمل وجود دارد.

هم اکنون انواع استراکچرهای مختلف پرتو انرژی در پروژه های مختلف این شرکت مانند مزرعه خورشیدی آباده ، مزرعه خورشیدی کهمره ، بیمه حکمت ، نساجی رازی ابهر ، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، آبفا بوشهر ، کشت و صنعت پارس بروجن ، تالار گلهای بروجن و مزرعه دکتر سینا یزد استفاده شده است.

1397-4-9 17:31:35 +04:30