در راستای حمایت از صنعت داخلی و ایجاد اشتغال، سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق ، ساتبا ، اقدام به انتشار فهرست تولیدکنندگان داخلی تجهیزات مورد نیاز نیروگاه های تجدیدپذیر و پاک نموده است. لذا شرکت طرح و توسعه پرتو انرژی ایرانیان در قسمت تولید کننده بومی استراکچر خورشیدی ( سازه نصب پنل خورشیدی ) در سایت ساتبا معرفی شده است.

معرفی پرتو انرژی در سایت ساتبا :

https://goo.gl/tBiXFu

به اطلاع می رساند پرتو انرژی با استفاده از حداکثر توان طراحی و تولید داخل هم اکنون بعنوان بزرگ ترین تولید کننده استراکچر خورشیدی کشور با ظرفیت ۱۰۵ مگاوات در سال در حال فعالیت بوده و تا کنون بیش از ۱۳ مگاوات سازه نصب پنل خورشیدی تولید، استفاده و به بازار عرضه کرده است. در همین راستا پرتو انرژی هم اکنون در مرحله پیش تولید بیش از ۹ مگاوات استراکچر خورشیدی دیگر قرار دارد.

شرکت پرتو انرژی با تکیه بر دانش و تجربه­ ۵ ساله خود در زمینه طراحی، ساخت و اجرای سازه­ های خورشیدی، اقدام تولید تمام مکانیزه سازه ­های خورشیدی با همکاری شرکت پروفیل سبک بیجن ری نموده است. در همین راستا پس از طی فرایند مشارکت کوتاه مدت در طرح نمونه و حصول موفقیت برای طرفین، در شهریور ماه سال ۹۶ توافقنامه همکاری بلندمدت بین دو مجموعه به امضا رسید. این اتفاق همراهی دانش فنی و تجربی علم مکانیک، انرژی، برق و عمران می باشد.

بر این اساس هم اکنون مجموعه پرتو انرژی امکان تولید انبوه و تمام اتوماتیک سازه­ های خورشیدی با طراحی کاملا بومی را دارا می­ باشد. تمامی مراحل طراحی و ساخت با استفاده از مواد اولیه و ماشین آلات ساخت داخل با بالاترین کیفیت و با تکیه بر توان متخصصین داخلی انجام می­ پذیرد. در این زمینه سوابق عملی مجموعه بیجن ری در طراحی بهینه سازه ­های مطلوب تاثیر به­ سزایی داشته است.

استراکچر خورشیدی پرتو انرژی که بر اساس تابش، سایه­ اندازی­ ها، زمین، پنل و اینورتر طراحی می ­شود، دارای مزایای فراوانی از جمله وزن کم، استفاده بهینه از مصالح، دقت در ساخت، قدرت مکانیزه سیستم، سهولت در اجرا و مقاومت بالا در برابر خوردگی می­ باشد. همچنین با توجه به بومی بودن مراحل طراحی، این شرکت قابلیت اعمال تغییرات مورد نیاز برای هر نیروگاه را با توجه به شرایط محیطی و محدودیت های مکانی دارا بوده و بهینه­ ترین حالت ممکن برای هر پروژه را در نظر خواهد گرفت.

مزیت رقابتی استفاده از سازه ­های ساخت داخل تاثیر مثبت در قیمت خرید تضمینی برق توسط دولت بوده و همچنین هزینه تمام شده استراکچر خورشیدی پرتو انرژی با وجود پتانسیل ظرفیت نیروگاه­ های خورشیدی ایران، متناسب با کشورهای چین، هند، اتریش و آلمان می­ باشد.

استراکچر خورشیدی پرتو انرژی در انواع نیروگاهی ، پشت بامی و نمونه های خاص به مرحله طراحی ، تولید و استفاده رسیده است. همچنین در این سازه ها قابلیت استفاده از انواع فونداسیون کوبیدن شمع ، اسکرو ، پایه بتنی ثابت و بلوک بتنی قابل حمل وجود دارد.

هم اکنون انواع استراکچرهای مختلف پرتو انرژی در پروژه های مختلف این شرکت مانند مزرعه خورشیدی آباده ، مزرعه خورشیدی کهمره ، بیمه حکمت ، نساجی رازی ابهر ، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، آبفا بوشهر ، کشت و صنعت پارس بروجن ، تالار گلهای بروجن و مزرعه دکتر سینا یزد استفاده شده است.

اشتراک گذاری برای دوستان :

شرکت پرتو انرژی

شرکت مهندسی و توسعه پرتو انرژی توسط گروهی از نخبگان
جوانِ المپیادهای علمی و فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه های
برتر کشور که دارای سابقه ۱۵ ساله در فعالیت های اقتصادی
دانش بنیان بخش خصوصی و همچنین دو سال فعالیت علمی
وعملی در زمینه انرژی های تجدید پذیر و مدیر پروژه داشته، تاسیس شده است.

اساس رویکرد این شرکت

•احداث نیروگاه­ های خورشیدی همکاری سایر نهاد­های خصوصی
•مشارکت در هر یک از مراحل تاسیس نیروگاه خورشیدی سراسر کشور
•همکاری در زمینه اجرای پروژه­ ها با استفاده از رویکرد پیشرفته دفتر مدیریت پروژه PMO
•پی­ ریزی ورود و فعالیت ها در زمینه­ های نوین فنی و مهندسی با توجه به چرخه ی اقتصادی آن
•جذب نیروهای مستعد و نخبه فارغ التحصیل دانشگاه­ های برتر

اطلاعات ارتباطی

  • ضلع شمالی دانشگاه صنعتی شریف، خیابان قاسمی، پلاک 37، مجتمع فناوری شماره 2 شریف، طبقه 3
  • 021-61975330
  • 021-61975344
  • info@partoenergy.ir
  • www.partoenergy.ir