پارك علم و فناوري دانشگاه صنعتی شریف، سازماني است وابسته به دانشگاه صنعتی شریف كه بوسيله متخصصان حرفه‌اي مديريت مي‌شود و هدف اصلي آن افزايش ثروت در جامعه مبتنی بر اخلاق حرفه‌ای و از طريق ارتقای فرهنگ نوآوري و رقابت سازنده ميان شركت­‌هاي فناور و مؤسسه‌هاي متکي بر علم و دانش است. براي دستيابي به اين هدف، پارك جريان دانش و فناوري را در ميان دانشگاه­‌ها، موسسه‌های تحقيق و توسعه، شركت­‌هاي خصوصي و بازار به حركت انداخته و مديريت مي‌كند و رشد شركت­‌هاي متکي برنوآوري را از طريق مجتمع‌های فناوری و نوآوری، مراكز رشد، مرکز کارآفرینی، تامین‌کنندگان خدمات، دفاتر نوآوری و فناوری صنایع، مراکز نوآوری و شتابدهنده‌های کسب و کار و فرآيندهاي زايشي تسهيل مي‌كند. پارك‌ همچنين خدمات مناسب ديگري به همراه فضاهاي كاري و تسهيلات باكيفيت بالا فراهم مي‌نمايند.

پارك‌هاي علم و فناوري به عنوان يكي از نهادهاي فرهنگی، علمی و اقتصادی موثر در امر توسعه فناوري و به تبع آن، توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و کارآفرینی و  اشتغال‌زايي تخصصي، مورد توجه بسياري از كشورهاي جهان واقع شده و کشور ما نیز در سیاست‌های کلی ابلاغی علم و فناوری و اقتصاد مقاومتی هم به این امر توجه کرده است.

پارك‌هاي علم و فنّاوري، محيط‌هايي مناسب براي استقرار و حضور حرفه‌اي و هم‌افزایی شركت­‌هاي فناوري كوچك و متوسط، واحدهاي تحقيق و توسعه صنايع و موسسات پژوهشي کاربردی است كه در تعامل سازنده با يكديگر و با دانشگاه­‌ها به فعاليت‌هاي فناوري اشتغال دارند. هدف نهایي اين هم‌افزایي، ايجاد کانون‌های فناوري نرم و سخت و تسهيل فرآيند جذب، ارتقا و انتشار آن است به نحوي كه تمامي و يا بخش‌هاي عمده‌اي از فعاليت‌هاي منتهي به محصولات فناوري در اين پارك‌ها به صورت حرفه‌اي قابل انجام باشد.

اهم اين فعاليت‌ها شامل آینده‌نگاری، بازارسنجي، ايده‌­پردازي، پژوهش علمي، طراحي مهندسي، نمونه‌­سازي، طراحي صنعتي، استانداردسازي، تدوين دانش فني، ثبت مالكيت فكري، فروش و عمليات مشاوره‌ای بعدي براي تحقق محصولات فناوري در عرصه توليد صنعتي و همچنين عرضه ساير خدمات تخصصي مي‌باشد، که موجب هم‌افزایی و شکل‌گیری زنجیره خلق ارزش مبتنی بر توانمندی‌های فناورانه دانشگاه صنعتی شریف می‌گردد. همكاري­‌هاي بين‌المللي براي استفاده از تجارب جهاني و همچنين حضور موثر در بازارهاي فناوري جهان از اهداف راهبردي پارك‌هاي علم و فنّاوري است.

شرکت پرتو انرژی

شرکت مهندسی و توسعه پرتو انرژی توسط گروهی از نخبگان
جوانِ المپیادهای علمی و فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه های
برتر کشور که دارای سابقه ۱۵ ساله در فعالیت های اقتصادی
دانش بنیان بخش خصوصی و همچنین دو سال فعالیت علمی
وعملی در زمینه انرژی های تجدید پذیر و مدیر پروژه داشته، تاسیس شده است.

اساس رویکرد این شرکت

•احداث نیروگاه­ های خورشیدی همکاری سایر نهاد­های خصوصی
•مشارکت در هر یک از مراحل تاسیس نیروگاه خورشیدی سراسر کشور
•همکاری در زمینه اجرای پروژه­ ها با استفاده از رویکرد پیشرفته دفتر مدیریت پروژه PMO
•پی­ ریزی ورود و فعالیت ها در زمینه­ های نوین فنی و مهندسی با توجه به چرخه ی اقتصادی آن
•جذب نیروهای مستعد و نخبه فارغ التحصیل دانشگاه­ های برتر

اطلاعات ارتباطی

  • ضلع شمالی دانشگاه صنعتی شریف، خیابان قاسمی، پلاک 37، مجتمع فناوری شماره 2 شریف، طبقه 3
  • 021-61975330
  • 021-61975344
  • info@partoenergy.ir
  • www.partoenergy.ir