مهندسی

مهندسی 1397-8-2 11:19:41 +03:30

تجربه چندین ساله اجرایی به همراه دانش فنی تیم پرتو انرژی سبب برجستگی این شرکت در حوزه طراحی و مهندسی شده است. در زمینه نیروگاه‌های محدود به ظرفیت انشعاب و مزارع خورشیدی در کلیه بخش‌ها اعم از طراحی سامانه، جانمایی، ارائه طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی، بررسی امکان سنجی تاسیس نیروگاه خورشیدی، طراحی استراکچر خورشیدی و فونداسیون نیروگاه‌ها، طراحی بخش‌های الکتریکال سامانه شامل AC و DC و شبکه، بررسی محاسبات تولید انرژی نیروگاه، بررسی جریان نقدی تولید نیروگاه و مهندسی مالی آن و انواع تست‌های راندمان و وارسی نیروگاه تجارب و خدمات پرتو قابل ارائه می‌باشد.

طراحی و جانمایی سامانه

طراحی و جانمایی نیروگاه خورشیدی

یکی از مهمترین عوامل برای احداث نیروگاه خورشیدی انتخاب مکان مناسب با توجه به شرایط آب و هوایی می‌باشد. از عوامل مهم می‌توان شدت تابش، زاویه بهینه، دمای محیط و سرعت باد را نام برد. علاوه بر عوامل محیطی مذکور طراحی و جانمایی چیدمان و الکتریکال نیروگاه می تواند تاثیر بسزایی در میزان تولید برق داشته باشد. اعضای پرتو با تکیه بر دانش فنی خود قادر به طراحی و جانمایی نیروگاه خورشیدی شما به بهترین شکل ممکن می‌باشند.

ارائه طرح توجیهی

ارائه طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی

طرح توجیهی مالی

با توجه به اهمیت فراوان طرح توجیهی مالی در نیروگاه های خورشیدی، شرکت پرتو انرژی قادر است مجموعه عواملی که در میزان تولید و بازگشت سرمایه نیروگاه خورشیدی در سال های بهره برداری تاثیر دارند را در نظر گرفته و بر این اساس طرح توجیهی مناسب و مقتضی را ارائه نماید.

طرح توجیهی فنی

در این نوع طرح توجیهی عوامل موثر در انتخاب ادوات و تجهیزات مورد نیاز نیروگاه خورشیدی بررسی شده و متناسب با شرایط و اقلیم محل قرارگیری پروژه، نحوه جانمایی و مشخصات فنی آن ها بررسی و  مورد ارزیابی قرار می گیرد.

طراحی استراکچر خورشیدی و فونداسیون

طراحی استراکچر(سازه) خورشیدی و فونداسیون

شرکت پرتو انرژی به عنوان تولیدکننده بومی استراکچرهای خورشیدی در سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق، ساتبا، شناخته شده و قابلیت طراحی و تولید انواع استراکچرهای نیروگاهی دوپایه، تک پایه، بصورت ثابت، متحرک تک محوره و دو محوره را دارا می‌باشد. استراکچرهای مذکور می‌توانند فنداسیون بتنی، شمع کوبی و یا اسکرو داشته باشند. علاوه بر آن پرتو انرژی امکان طراحی و ساخت انواع سازه های پشت بامی و پارکینگی را دارا می‌باشد.

برای مشاهده تاییدیه پرتو انرژی توسط ساتبا لینک زیر را مشاهده فرمایید

yon.ir/UlHQl

طراحی الکتریکال سامانه

طراحی الکتریکال نیروگاه خورشیدی

طراحی الکتریکال به عنوان پارامتر مهمی در راندمان نیروگاه و میزان درآمد حاصل از آن می‌باشد. تیم پرتو انرژی با تجربه طراحی الکتریکال چندین مزرعه خورشیدی و بهره گیری از متخصصین این حوزه با در نظر گرفتن کلیه عوامل مختلف موثر، طراحی الکتریکال نیروگاه‌ها را به بهترین شکل ممکن عهده دار خواهد شد.

بررسی محاسبات تولید انرژی نیروگاه

بررسی محاسبات تولید برق خورشیدی

پرتو انرژی با استفاده از نقشه‌های ماهواره‌ای تهیه شده از یک شرکت معتبر اروپایی وهمچنین مطابقت دادن آنها با داده‌های نقطه‌ای 20 ساله اخذ شده از سازمان هواشناسی کشور، میزان برق خورشیدی تولیدی نیروگاه را با توجه به پنل‌ها، نوع سازه، اینورتر و الکتریکال سامانه محاسبه می‌نماید. لازم بذکر است میزان افت کارایی تجهیزات بطور سالانه در محاسبات تولید  برق خورشیدی برآورد می‌شود.

بررسی جریان نقدی تولید نیروگاه

بررسی جریان نقدی تولید نیروگاه خورشیدی

ارائه جریان نقدی نیروگاه خورشیدی اعم از سرمایه گذاری اولیه، هزینه‌های تعمیر و نگهداری و درآمدهای سالانه آن بوسیله نرخ تعدیل اعلامی توسط وزارت نیرو از جمله خدمات پرتو انرژی می‌باشد. موارد فوق از پارامترهای مهمی می‌باشد که شرکت ها و افراد جهت تصمیم گیری و برنامه ریزی به آن نیاز دارند.